ABC TIP SAĞLIK

1995 yılında Ortopedi ve Fizik Tedavi merkezlerine hizmet ederek hastaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Ticaret faaliyetlerine neopren bandaj ithalatı ile başlayıp, talepler doğrultusunda, 1998 yılından itibaren imalatçı ve ithalatçı olarak devam etmektedir.

Şu anki mevcut ürünlerin yaklaşık %95’ini kendi bünyesinde üretmekte olup, tüm dünyaya büyüyerek hizmet vermeye devam etmektedir. AR-GE çalışmalarıyla son gelişmeleri ve teknolojiyi takip ederek; mevcut ürünleri iyileştirmekte ve bünyesine yeni ürün çeşitleri katmaktadır.

ABC TIP SAĞLIK, Tekstil (örme, neopren), metal (tekerlekli sandalye, yürüteç vb.), silikon, varis çorabı ve yastık grubu ile çeşitli medikal ürünlerini üreterek sağlık sektörüne hizmet vermektedir. Ürün çeşitliliği sayesinde; hastanelerin ortopedi, çocuk ortopedisi, fizik tedavi, kardiyoloji, beyin cerrahisi ile bunlara bağlı olarak eczane, ecza depoları, medikal marketler; aynı zamanda spor kompleksleri, spor mağazaları ve ortez protez atölyelerine de hizmet vermektedir.

Ülke içi faaliyetlerinin yanı sıra Dünyada 3 kıtaya, Avrupa’da Almanya başta olmak üzere 26 ülkeye ürünlerinin ihracatını yapmakta ve bu konudaki liderliğini korumaktadır.

Firmamızın başarı yüklü geçmişi, gelecek için bize güç vermektedir. Bu başarıya, umuda ve güce kuruluşumuzdan itibaren bizlerle birlikte yürüyen ve desteklerini esirgemeyen iş ortaklarımız ile kavuştuğumuz bir gerçektir. Başarı yolunda günden güne büyüyerek ve hep birlikte yürüyeceğimize inancımız tamdır.
Saygılarımızla

VİZYON

Hedefimiz yaşlı ve engelli insanların hayatlarına ışık olup onların yaşam kalitelerinin yükseltmek için sağlık alanındaki son teknolojiyi takip ederek kaliteli ve alınabilir fiyatlarla hizmetlerimizi tüm dünyaya ulaştırmaktır.

MİSYON

Misyonumuz, 1995 yılından bugüne sağlık ürünleri imalatı ve pazarlama alanında; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek sağlık personeli, hasta ve hasta yakını memnuniyeti odaklı yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri sunmaktır.

ŞİRKET POLİTİKAMIZ
(ISO 9001 – ISO 13485 – ISO 14001 – ISO 27001 – BSCI)

Şirketimiz yerel değerlere saygılı; evrensel değerlere açık ulusal ve uluslararası hukukun gerekliliklerini yerine getirirken, ürünleriyle tüketicilerinin hayatını kolaylaştırarak müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı; üretim tekniği ve teknolojisiyle uygulanabilir şartları yerine getirerek; çalışanlarının kendini sürekli geliştirmelerini amaçlamaktadır.

“Yaratılanı severiz, Yaradan’dan ötürü” düşüncesi ile her türlü ayrımcılığa, zorla çalıştırmaya, çocuk ve sigorta güvencesi olmadan işçi istihdam etmeye karşı olduğumuzu; bu konularda tüm çalışanlarımızın en üst düzeyde tepki vermelerini beklemekteyiz. Çalışanlarımız arasında Genç İşçiler bulunması durumunda, tüm sosyal hak ve özgürlüklerinin tastamam karşılanacağını da taahhüt ederiz.

Çalışanlarımıza her zaman adil ücret ve yaşanabilir standartlarda ücret ödemeyi, mevcut koşullarda daha kaliteli yaşamalarını sağlamayı hedef edinmekteyiz.

Üretim aşamasında tüm iş sağlığı ve güvenliği kurallarını benimseyip çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğinin koruyucusu olacağız. Her şey insan için diyerek iş kazalarını meslek hastalıklarını minimize etmek için yoğun çaba harcayacağız.

Çalışanlarımızın her türlü öneri ve şikâyet erişimi; örgütlenme özgürlüğü ve toplu sözleşme yapma hakları olduğunun garantisini vereceğiz.

Doğayı tüketilecek bir malzeme değil; korunacak, geliştirilecek ve gelecek kuşaklara bırakılacak bir miras olarak görmekteyiz. Bu doğrultuda her gün kirliliği azaltmak için çaba sarf ederken kaynakları verimli kullanmanın da yolların arayacağız.

Şirket faaliyetleri içinde rüşvet ve yolsuzluğa kesinlikle izin verilmeyecek ve bu konuda çalışanlar affedilmeyecektir.

Bilgi teknolojilerinin gelişmesi ile daha önemli hale gelen bilgi varlıklarımızı yönetirken kaybolmaması, ihtiyaç duyulan ve izin verilen şekliyle erişilebilir olması için tüm tedbirleri almayı ve paydaşlarımızın emaneti olan bilgilerin de sızdırılmaması için yasal uygulamalar doğrultusunda çalışmayı taahhüt ederiz.

SERTİFİKALARIMIZ